Copyright © 2012-2024 Soukrome-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
soukromé školky Praha 9Mumraj - rodinné a komunitní centrum
Školička - školka nanečisto s Montessori pedagogikou

Dopřejte svým dětem příjemný přechod mezi rodinnou péčí a nástupem do velké školky

Pro koho je Školička
- pro děti od 2 let
- pro rodiče, kteří chtějí pro své děti přirozený přechod mezi mateřskou náručí a kolektivem ve „velké školce”
- pro rodiče, kteří chtějí svým dětem ukázat, že i bez rodičů mohou jejich děti strávit čas v příjemném prostředí, kde najdou pocit bezpečí, zábavu, kamarády i legraci
 
Specifika Školičky
- malý kolektiv vrstevníků, maximální počet dětí dopoledne je 12, s nimi jsou dvě zkušené lektorky
- respektující přístup k dětem, trpělivost a empatie. Dětem vytváříme příjemné a přátelské prostředí pro společné a řízené aktivity, ale také dostatek času a prostoru pro volnou hru dětí s individuálním přístupem.
 
Školička v rodinném a komunitním centru Mumraj (dříve Mum) funguje již od roku 2005. Děti přijímáme podle volných kapacit i v průběhu roku. Naše docházka je flexibilní podle potřeb rodičů s možností náhrad.
Mumraj - rodinné a komunitní centrumKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Mezilesí 2058/6
Praha 9 - Horní Počernice

Školička funguje 3 dopoledne v týdnu – po, st a pá vždy od 8 do 12 hodin.

Facebook
Mumraj - rodinné a komunitní centrum soukromou školkouNaše prostory
Školička probíhá v herně zařízené hračkami a knížkami, domečkem se skluzavkou, stolky a židličkami pro děti a výtvarnými potřebami. V šatně jsou připraveny krabice na věci a značky pro každého malého návštěvníka školičky. Společná svačinka probíhá v kuchyňce rodinného centra vybavené stolkem a židličkami pro děti a také dětským nádobím. Před Mumrajem máme pro děti oplocenou zahrádku s pískovištěm, domečkem a dalšími venkovními prvky a hračkami.
soukromých školek Horní PočerniceProvozní doba, docházka a náhrady
Školička funguje 3 dopoledne v týdnu – po, st a pá vždy od 8 do 12 hodin.
Děti je možno přihlásit dle potřeb na jeden či více dní v týdnu.
Při zápisu je placen rezervační poplatek, zbytek je vždy placen při příchodu konkrétní den.
Při včasné omluvě dítěte je možno v průběhu celého pololetí čerpat náhrady a využít i možnosti jednorázové docházky.

Cena zahrnuje také dopolední svačinku.
soukromými školkami Praha 9Naše pravidelné školičkové aktivity
Součástí každého školičkového dopoledne jsou společné organizované činnosti jako zpívání, cvičení, hry, čtení, výtvarná činnost, ale také dáváme dětem dostatek prostoru pro jejich volnou hru. Často s dětmi vytváříme společné projekty, kdy má každý možnost podílet se na konečném výsledku a sledovat jeho vývoj, společně vyrábíme na velké papíry, sejeme semínka či klíčíme fazole.

Vytváříme si v duchu Montessori pedagogiky základní pravidla chování ve školičce a pravidelně si o nich povídáme. Pravidelně zařazujeme Montessori aktivity a používáme Montessori pomůcky. Používáme také Montessori elipsu, na které si společně povídáme a vedeme děti k tomu, aby se učily soustředit se na konkrétní věc a také naslouchat ostatním.

V průběhu roku vedeme děti k tomu, aby se podílely na přípravě svačinky, mohou si samy například ukrojit a namazat pečivo.
soukromé školkyDoprovodné školičkové aktivity
Jednou za měsíc dětem plánujeme speciální program – je to například návštěva místních hasičů, sportovní den, čepicový den nebo návštěvy zajímavých osob - cvičitelky dětské jógy, profesionální hudebnice či cvičitelky s canisterapeutickým psem. V prosinci organizujeme společné předvánoční posezení s rodiči.

Naše aktivity propojujeme s místními seniory. Rodinné a komunitní centrum Mumraj pořádá v průběhu roku řadu jednorázových akcí, které mohou děti se svými rodiči navštívit a užít si je společně i se svými školičkovými kamarády (maškarní bály, Mikulášská nadílka, Vánoční veselí, Pohádkový les).
Mumraj - rodinné a komunitní centrum soukromé školceZajímavé možnosti pro rodiče
Dvakrát v týdnu mohou rodiče s mladším sourozencem ve stejné době, jako probíhá školička, navštívit hernu s programem, výtvarný kurz nebo jednorázové semináře. Celý týden je možno pro práci či studium využít v době školičky coworkingové centrum ve stejné budově.