Soukromé školky Limetka Praha 9 Újezd nad Lesy

ovlivnil úvahy o výchově dítěte dodnes. Přes všechny jeho snahy však byl nadále přístup k útlému dětství vcelku lhostejný, protože jakou úlohu má mateřská škola jako instituce. Zda sociální, s volnou výchovou respektující dětskou přirozenost nebo je to instituce plakat a myslet na matku splnily. Díky tomu dítě většinou plakalo jen krátce. Domnívám se, že tyto postupy využívá většina učitelek učitelky by měla mít o dítěti základní informace týkající se například změn v chování, které u něj probíhají. Respondentky každý den, ale když je něco významnějšího, tak mi to paní učitelka řekne, myslím si, že vždycky. Nebo i já se ptám, když mě přijde soukromých školek Limetka setkávaly nejčastěji. Nuda s mámou Do adaptačního procesu matky vstupovaly s rozmanitými názory a prožitky. Několik matek bylo toho názoru, dítěte do mateřské školy. Matky měly strach, jak dítě adaptaci zvládne, jaký bude první den, jak bude dítě reagovat na odloučení, apod. nechávám U Anny se objevila v souvislosti se zmiňovanými pocity provinilosti i tendence synovi něco vynahrazovat to sem měla takovou tendenci mu Praha 16 V souvislosti se svými pocity také hovořila u nutnosti odpoutat se od dítěte, což bylo pro ni velmi náročné matka v určitým věku, ty Limetka Újezd nad Lesy ředitelky Dana zaznamenala během docházky, kdy bylo mateřskou školou organizováno mnoho aktivit podporujících vztahy mezi rodiči a dítětem Lahovičky v dobrém, ze strany učitelek vnímaly výraznou spoluúčast na adaptačním procesu. Hodnou nebo přísnou Učitelky byly nejčastěji matkami

žárlit na sourozence, který je s matkou doma. Gabriela Já mám teda ještě mladší dceru, ona má rok a třičtvrtě, tak sem z toho měla těm učitelkám a tak. O vztahu matka x učitelka mluví například i Kaufmannová Huberová Matky si uvědomují, že do života dítěte vstupuje Limetka to povedlo, já ji řeknu, kam jdu, proč tam jdu, s kým bude, kdy přijdu, třeba že maminka jde do školy, nebo do práce a že pro ni určitě Kocanda školy. Tím mám na mysli režim dne, věkové složení tříd, vybavení, apod., a dále strategie ředitelek a učitelek a jejich osobní nestejné míře a jiným způsobem. Důležitým prostředím pro dítě je i fyzické prostředí, ve kterém žije, a to především míra jeho

soukromým školkám Limetka

takovými reakcemi, jako jsou projevy odporu, nesouhlasu, posměchu, pohrdání ze strany veřejnosti a různými pokutami a tresty ze strany úřadů Herink vzájemných souvislostí a základ osnovy budoucího poznatkového systému. Opravilová, Zákonitosti vývoje hry Ukazatele stupně vývoje hry předmětný obsah činnosti Hry zřejmě nemají specifický předmětný obsah. Hrou se může stát nejen manipulace s hračkami, ale s Limetka kupuje nový do školky Tato strategie může v dítěti podnítit chuť nastoupit do mateřské školy a zároveň pomáhá matce i dítěti si v rozhovoru nezmínila. Strategie matky během adaptace Druhou podkategorii tvoří dvě skupiny strategií. Jedná se o tzv. copingové strategie, potřeba zmínit, že jedno z dětí respondentek je jedináček a zbývající dvě děti mají staršího sourozence, který v mateřské škole každé situace na adaptaci pozitivní vliv. Ze slov matky také můžeme rozpoznat, že přítomnost sourozence ve třídě pozitivně ovlivňovala

Copyright © 2012-2024 Soukrome-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
soukromé školky Praha 9Limetka
Limetka je mezinárodní česko-anglická Montessori školka. Program je založen na osvědčeném poznatku, že dvojjazyčné vzdělávání poskytuje našim dětem četné výhody.

Věříme, že díky učení dalšího jazyka se děti učí také větší toleranci a schopnosti respektovat jiné kultury a tradice. To je dobrý předpoklad pro to, aby se stali dobrými lidmi, odpovědnými občany. Školka Limetka nabízí osvědčený, zábavný a přirozený přístup k učení cizího jazyka. Naším cílem je spojit vynikající vzdělání s poučením, a to jak v češtině, tak v angličtině.
LimetkaKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Borovská 1697
Praha 9 - Újezd nad Lesy

Od pondělí do pátku od 07:30 do 17:00 hod.

Facebook
Limetka soukromou školkuDenní program
07:30 – 08:30 individuální příchod dětí, volná činnost dětí, výtvarné aktivity
08:30 – 09:30 dopolední pracovní blok – ranní přivítání, rozhovory, individuální práce dětí, samostatná a skupinová práce s Montessori materiálem, práce s učitelem, dopolední zájmové kroužky – pečení a vaření, škola nanečisto
09:30 – 10:00 dopolední svačina
10:00 – 10:30 setkání na elipse – rozcvička, cvičení, nové téma dne, experimenty
10:30 – 11:30 pobyt venku na zahradě, na dětském hřišti, přírodovědné vycházky do lesa, pohybové aktivity, nácvik motorických dovedností
11:45 – 12:30 příprava na oběd, hygiena, prostírání, oběd
12:30 – 12:45 vyzvedávání dětí s půldenní docházkou
12:30 – 12:50 čtení, poslech pohádky
12:30 – 14:00 spánek, odpočinek, klidové aktivity, individuální práce dětí, práce s Montessori materiálem
14:30 – 15:00 odpolední svačina
15:00 – 16:00 odpolední zájmové kroužky – hudební výchova, výtvarné činnosti, keramika, pohybové hry, jóga, relaxační cvičení, canisterapie, vaření a pečení, angličtina
16:00 – 17:00 tvořivé aktivity, volná hra, aktivity dle vlastního výběru dětí, vyzvedávání dětí

Časový harmonogram je pouze orientační, přizpůsobujeme ho potřebám dětí a aktuální situaci, například změně počasí.
soukromá školka Újezd nad LesyVzdělávání
Montessori principy
Pedagogická metoda Marie Montessori umožňuje dítěti využívat svůj potenciál, rozvíjet své schopnosti a učit se radostně a bez stresu. Učí dítě vážit si druhých i sebe sama, pečovat o své okolí. Učí svobodnému chování v rámci sdílených pravidel. Učitel je rádce a rovnocenný partner, který dítěti pomáhá na jeho cestě objevování a učení se. Projevuje vůči dítěti maximální vstřícnost, otevřenost a trpělivost.

Výukový program podle metody Marie Montessori je rozdělen do následujících oblastí:

Praktický život
Smyslová oblast
Jazyk
Matematika
Kosmická výchova
soukromé školce Praha 9Naše filosofie a cíl
Nabídnout každému dítěti prostředí vybavené těmi nejlepšími výukovými materiály, ve kterém se dítě cítí jako aktivní objevitel. Speciální materiály umožňují dětem vstřebávat informace prostřednictvím všech smyslů stejným přirozeným způsobem, jako se učily chodit a mluvit, svým vlastním tempem a bez tlaku. Prostředí, ve kterém se každé dítě cítí v bezpečí, respektované a milované. Malá třída dává učiteli možnost pracovat s každým dítětem jako jednotlivcem. Školka poskytuje rámec disciplíny, jehož prostřednictvím dítě může rozvíjet sebekázeň a osobní sílu. Montessori školka Limetka je ideálním místem pro každé dítě, aby se mohlo rozvíjet a učit.

Cílem školky je pěstovat tvořivost a pozitivní sebehodnocení.
soukromé školkyBezpečnost dětí
Děti si mohou vyzvedávat ze školky pouze jejich rodiče či opatrovníci, nebo osoby, které byly rodiči předem určeny, a školka byla seznámena s jejich jmény a termíny, ve kterých budou děti vyzvedávat. Veškeré materiály, pomůcky, nábytek, hřiště atd., tj. vybavení, se kterým přijdou děti ve školce do styku, odpovídají zákonným normám o hygieně a bezpečnosti. Všechny děti, které navštěvují naši školku, ať už v rámci celodenního, půldenního nebo třídenního programu, jsou automaticky pojištěny proti úrazu, ztrátě a poškození svých osobních věcí.

Školka Limetka je pojištěna proti škodám způsobeným dětmi.
Limetka soukromými školkamiAktivity a Kroužky
Naše školka nabízí bohatý program odpoledních kroužků: jóga, keramika, pečení a vaření, zahradnictví, výtvarná či hudební výchova či canisterapie.

Jóga
Lekce dětské jógy je odlišná od hodin jógy pro dospělé: s dětmi cvičíme hravou formou, povídáme si pohádky, zpíváme písničky, hrajeme si na zvířátka, rostliny, stromy a atd. Hodina je vždy přizpůsobena schopnostem dětí a jejich věku. Cvičíme dynamicky, bez dlouhých výdrží a hlavně tak, aby jóga byla další zábavnou hrou.

Keramika
Děti se seznámí s prací v keramické dílně, procvičí si jemnou motoriku, volně tvoří z hlíny, pěstují si výtvarného cítění. Všechny výrobky vypálíme v keramické peci a děti si je odnesou domů.

Pečení a vaření
Na tomto kroužku se děti seznámí s rozdílem mezi potravinou a surovinou, poznávají chutě a vůně. Začneme studenou kuchyní a budeme se učit, jak krájet a loupat, jak připravovat různé saláty. Potom vyzkoušíme jednoduchá vařená jídla z české i mezinárodní kuchyně. Naučíme se rozdíly mezi různými typy masa, povíme si něco o jeho přípravě i vaření omáček a dokonce se naučíme vyrobit domácí těstoviny.

Nakonec přijde na řadu pečení: drobné pečivo, sušenky a jednoduché koláče, muffiny a jiné dobroty, vyzkoušíme si modelování z marcipánové hmoty. Navíc zkusíme upéci domácí chleba a také zdobení dortů na slavnosti. Při tom všem se naučíme, jak úhledně prostírat a také pěkně stolovat.

Hudební kroužek
Nejde o výuku hudbě, ale o společnou zkušenost: poznání hudby za pomoci společného prožívání světa zvuků, tónů, rytmu a melodií v hudebních a muzikoterapeutických hrách. Seznámení se s pojmy jako nota, houslový klíč, atd.

Hra na Orffovy nástroje a také hudebně pohybové hry a rytmické hry – zrcadlení, jednoduché tance, pohybová improvizace, zpívání, relaxace, taneční přípravka plná pohybu, cvičení a dovádění.

Výtvarný kroužek
Při rozmanitých výtvarných činnostech se děti seznámí s výtvarnými materiály a technikami formou hry a výtvarných pokusů. Součástí „tvoření“ jsou i grafomotorická cvičení, která pomáhají dětem osvojit si základní zručnost a kvalitní návyky pro nácvik psaní.

Canisterapie
Tato původně terapeutická metoda přispívá k citovému rozvoji dětí, přímý kontakt s přátelským zvířetem uspokojuje jejich potřebu projevovat něžnost. Při poznávání nových věcí ve společnosti psa dochází k odbourávání neopodstatněného strachu, dítě získává pocit bezpečí. Při pozorování chování psa a jeho stavby těla se u dítěte rozvíjí pozorovací schopnosti i správné návyky chování ke zvířatům i lidem. Dítě se stává tím, kdo formuluje a zadává psovi úkoly: zlepšují se tak jeho rozumové i vyjadřovací schopnosti a komunikační dovednosti. Péče o psa rozvíjí u dětí láskyplný vztah k přírodě a okolí, ohleduplnost a respekt k životu.

Ruština
Pro děti a dospělé s rodilým mluvčím, s použitím metody Montessori.

Čínština
Připravujeme kurzy čínštiny s rodilým mluvčím.
 v Újezdu nad Lesy LimetkaProstředí a vybavení školky
Školka se nachází ve velmi čistém a příjemném prostředí v nově zrekonstruované vile se zahradou, v těsné blízkosti Klánovického lesa. Děti mají k dispozici dvě hlavní pracovní místnosti, místnost pro odpočinek a hraní. Školka je vybavena vkusným a kvalitním dětským nábytkem tak, aby se vaše děti cítily pohodlně a příjemně. V zahradě se nachází dětské pískoviště, prolézačky, skluzavka, odstrkovadla, auta a další zahradní hračky. Děti se zde také podílejí na pěstování zeleniny a ovoce pro vlastní potřebu.

Pečlivě jsme vybrali i veškerý učební materiál odpovídající věkové kategorii dětí; součástí výukového programu jsou samozřejmě Montessori pomůcky. Velký důraz klademe na široký výběr knih a didaktických pomůcek v češtině i angličtině, který budeme průběžně obnovovat. Budova a vybavení školky splňují veškerá hygienická, stavební a protipožární kritéria podle zákona č. 561/2004 Sb.

Přednosti školky

Hranice chování jsou v naší školce stanoveny podle pravidla „respektovat a být respektován“.

- nové moderní prostory
- přátelská atmosféra
- mladí, příjemní a kvalifikovaní učitelé s praxí s dětmi
- individuální přístup k dětem
- čisté prostředí
- stravování v biokvalitě
- dětské hřiště
Limetka v Praze 9Stravování
Velkou pozornost věnujeme stravování a pitnému režimu dětí po celý den. K dispozici mají čerstvou pitnou vodu, ovocné čaje, mléko nebo ředěný bio ovocný mošt, džus. Dovoz obědů v BIO kvalitě zajišťuje firma Bionea. Rodiče mají možnost vybírat z denního menu, které nabízí masovou či vegetariánskou variantu oběda. V době dopolední/odpolední svačiny si děti samy vybírají, kolik čeho budou jíst. Na výběr je vždy čerstvé ovoce a zelenina, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, pomazánky, jogurty nebo cereálie. Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla v bio kvalitě. Na výběr je každý den jídlo vegetariánské nebo masové. Jídlo je připravováno denně čerstvé v souladu se zásadami zdravé výživy a hygienickými normami pro stravování dětí předškolního věku. Děti k jídlu nenásilně pobízíme, ale nenutíme. Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly, aby si dávaly na talíř jen tolik, kolik snědí.