Copyright © 2012-2021 Soukrome-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
soukromé školky Praha 10Školka JINAK
Dopřejte svým dětem nadstandard,

dopřejte jim alternativu,

dopřejte svým dětem šťastnou budoucnost,

protože budou umět být samy sebou, bez strachu a s vírou v sebe samy.

Je to nejvíc, co jim můžete dát. Budou Vám za to celý život vděčné.

Mateřskou školku JINAK jsme založili s cílem nabídnout rodičům alternativu akreditovanému předškolnímu zařízení. Je určena pro rodiče, kteří považují za nejdůležitější hodnoty radost, štěstí a zdravý vývoj svých dětí. Snažíme se dětem poskytnout místo, kam se každý den rády vracejí a přitom se připravují přirozenou formou na výzvy, které na ně v jejich životech čekají. Kvalifikovaní průvodci pracují s vlastní koncepcí výchovy a vzdělávání školky JINAK, která mimo jiné obsahuje pravidlo, že děti jsou rozděleny do menších skupinek a každou skupinku provází jeden průvodce. Tento přístup umožňuje rychlejší rozvoj každého dítěte a napomáhá lepšímu porozumění jeho potřeb.

Naše motto: "Nemusíme všechny děti všemu naučit, ale můžeme všechny děti učinit šťastnými"
Školka JINAKKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
K Uhříněvsi 6
Praha 10 - Královice

dle potřeb rodičů 7:30 - 17:30
Školka je v provozu i během letních prázdnin.

Školka JINAK soukromých školekDenní program
08:00 - 08:50 příchod dětí do školky, volná hra s cílem koncentrace dětí na denní program, upevňování vzájemných vztahů - učíme se toleranci a vzájemné pomoci starší děti mají 2 x týdně půl hodiny anglického jazyka

08:50 - 09:00 ranní komunikační kruh, seznámení dětí s programem dne

09:00 - 09:15 chůze po elipse, pohybové hry pro zlepšení hrubé motoriky, pohybové říkanky, cvičení na hudbu

09:15 - 09:30 svačinka do hladového bříška

09:30 - 10:50 dopolední řízená činnost (království papíru, nůžek, nových informací, pracovních listů a písniček)

11:00 - 12:00 pobyt venku - poznáváme přírodu, hrajeme si a skotačíme

12:10 - 12:30 teplá dobrota do našeho bříška

12:30 - 13:00 těšíme se do pelíšku (čistíme si zoubky, oblékáme pyžamka), vyzvedávání dětí navštěvujících pouze dopolední program

13:00 - 15:15 v říši snů a odpočinkových aktivit (četba a poslech pohádek, popř. kreslení)

15:15 - 15:30 svačinka do odpočatého bříška

15:30 - 17:00 odpolední řízená činnost, školní kroužky, pobyt venku, odchod dětí domů
školka soukromá KráloviceVzdělávání
Vzdělávací program je přizpůsoben, tak aby každé dítě zvládlo to, co ve svém věku má, formou hry a vlastním tempem s ohledem na jeho individualitu. Je vypracován na základě dlouholeté zkušenosti s dětmi se snahou rozvíjet všechny oblasti jejich vývoje (hrubá motorika, jemná motorika, výtvarná, dramatická a hudební výchova)

Oblasti výuky jsou pro všechny děti stejné, ale jejich náplň a aktivity se liší podle schopností a věku dětí - k tomu slouží pracovní skupinky, které byly dle tohoto ukazatele vytvořeny. Naším cílem je být v životě Vašeho dítěte tím, kdo podpoří jeho vrozenou aktivitu a touhu po vlastním osobitém rozvoji.

Využíváme Montessori pomůcky, kombinujeme prvky více přístupů. Logopedie je u nás každý den včetně materiálů, které rodiče pravidelně dostávají.
soukromou školkou Praha 10Prostředí školky
Prostředí naší školky je rozděleno do tří místností, a to: pracovna dětí, herní místnost a relaxační místnost. Pracovna dětí je dělena na část se stolky, kde jsou pomůcky z praktického života, výtvarné, jazykové a matematické. V další části jsou pro děti připraveny smyslové podpůrné Motessori pomůcky. Herní místnost slouží pro ranní program a volnou zábavu dětí dle jejich individuálních potřeb. Děti se po příchodu do školky schází v této místnosti a začínáme den hrou. Herna je vybavena hračkami všeho druhu. Nechybí zde ani elipsa pro nácvik chůze. Relaxační místnost je místo k odpočinku a relaxaci.

Nábytek a pomůcky jsou přizpůsobeny fyzickým rozměrům dětí.

Školka je umístěna v přírodě a vedeme děti k lásce k ní i životnímu prostředí - při procházkách navštěvujeme i krmíme živá domácí zvířata.
soukromé školkyStrava a pitný režim
Obědy jsou zajišťovány dodavatelskou společností a splňující nejvyšší nároky na kvalitu a zdravou stravu pro děti předškolního věku.

Samozřejmostí jsou vyvážené dopolední a odpolední svačiny, jejichž nezbytnou součástí je ovoce a zelenina každý den. V případě zájmů rodičů zajišťujeme i snídaně.

Přídavky pro děti jsou bez omezení.

Po celý den mají děti volný přístup k pití - voda z islandského ledovce. Mají-li chuť, mohou dostat čaj( neslazený, popřípadě slazený medem). Dbáme na to, aby byl co nejnižší přísun cukru.