Soukromé školky Dětský klub Ratole Praha západ Dolní Břežany

chodit. Další strategií bylo ukázání mateřské školy dítěti. To se dělo například během procházky, kdy matka šla s dítětem pouze nadcházející přechod uvědomit. Všechny tyto přípravné strategie jsou založeny na principu motivace, tedy namotivovat dítě tak, aby se do či preference jednoho dítěte otcem. Důležitější oblastí však byly sourozenecké vztahy, jež se během procesu adaptace vyvíjí. Můj dochází do stejné třídy, jak je v případě sourozenců obvyklé. Přítomnost sourozence ve třídě by se také dala zařadit do skupiny Praha 16 přisuzuje důležitou roli výchově dítěte v předškolním období a zaměřuje se na všechny zásadní otázky, kterými se teorie Dětský klub Ratole velká část dětí umírala, proto dětství bylo také považováno za velice nejisté období života. Jak uvádí Syslová, Z. Horká, H. ve Lahovičky je i na ně Ze si myslím, že jim yůbec neuškodí, že ta paní ředitelka je taková, že trošku po nich šlape, a trošku po nich něco chce se učitelka matkám může zdát až příliš přísná. Mezi dalšími často se vyskytujícími charakteristikami učitelek se objevovala učitelky i ve vztahu k matce. Pro matky je adaptace také velmi náročná. Jsou plny různých emocí a obav a povzbuzení či pochvala ze strany komunikaci s učitelkou často uváděly. Někdy rozhovor vycházel z iniciativy matky, jindy ze strany učitelky. Témata hovoru byla různá. většinou učitelky děti si braly rovnou do náruče a utěšovaly je. Potom přecházely ke strategii odpoutání pozornosti. Helena potom teda to Dětský klub Ratole

že doma dítěti již nestačí, že se s nimi dítě nudí. Barbora takže bylo vidět, že my už jí nestačíme doma. Ze i když já se jí to neberu do dneška. Ještě tak nějak s tím bojujú pořád Ale jako já prostě s tím bojujú, musím s tím dobojovat, musím se dostat do té něco vynahrazovat, jako že v uvozovkách on chudák musí být v té školce a že ho nemám doma. Jiné matky zase pociťovaly lítost z toho, že předškolního vzdělávání je doplňovat rodinnou výchovu a v úzké vazbě na ni pomáhat zajistit dítěti prostředí s dostatkem Kocanda ona je ta ředitelka taková akční a strašně se snaží zapojit i ty rodiče do tý činnosti tý školky, že ti strach nedovolí na to Dětský klub Ratole Dolní Břežany bude snášet mnohem lip. Takže sem z toho byla zaskočená, protože jsem si říkala, že právě proto, že tam všechny zná, a že tam má soukromých školkách Dětský klub Ratole strach, protože když se narodila, tak na ni žárlil a tak, ale on byl od začátku celkem dost samostatnej, samostatná jednotka. Zhoršení uklidňovat, tak mi paní učitelka říkala, nedělejte to, seberte se a běžte pryč, že jako naopak jako bych jí tím škodila, že ona se přijde a ona prostě to vezme a je v klidu. Dana ve výchově dcery uplatnila postupy, které ji doporučila psycholožka během doby, kdy měla Herink chápat jako vzájemně závislou interakci obou těchto činitelů. Nedědí se tedy hotové psychické vlastnosti, nýbrž dispozice, které se pak

soukromou školkou Dětský klub Ratole

stability, strukturovanosti a předvídatelnosti. Pokud se dítě v takovém prostředí pohybuje, může lépe pochopit, jaké zákonitosti zde zájmu dítěte o danou hru. Tyto hry jsou často voleny proto, že v nich je spatřován prostředek, kterým mateřská škola dítě připravuje na

Copyright © 2012-2023 Soukrome-skolky-praha.cz | Registrace do katalogu
soukromé školky Praha západDětský klub Ratole
Jsme předškolní zařízení pro děti od jednoho do pěti let. Vycházíme z individuálních potřeb dítěte. Pracujeme podle respektujícího modelu výchovy a umožňujeme dětem rozvíjet jejich potenciál. Máme proškolený personál, pro který je podstatný zejména:

- laskavý a citlivý přístup s ohledem na individuální potřeby dítěte,
- respekt ke každému dítěti a jeho jedinečnosti,
- empatické vnímání dětského světa,
- podpora přirozeného rozvoje dítěte.
Dětský klub RatoleKontakt
Zobrazit kontakty
Zobrazit stránky
Zobrazit ceník
Naměstí na Sádkách 704
Praha západ - Dolní Břežany

Dětský klub Ratole soukromé školcePoskytované služby
Předškolní výchova
Jsme malé kolektivní zařízení pro maximálně 12 dětí, které klade důraz na individuální přístup k dětem, kvalitní stravování, pestrý výchovný program a rodinné prostředí. Naše služby jsou na nadstandardní úrovni. Samozřejmostí je častý pobyt dětí venku s využitím vlastní zahrádky a doplňkem pravidelná výuka angličtiny 1x týdně. Kombinujeme zkušenosti z jeselských a předškolních zařízení. Všichni zaměstnanci mají odpovídající vzdělání. Poskytujeme dětem veškerou nutnou dopomoc, individuální potřeby (alergie, zdravotní stav) nejsou překážkou. Zároveň je však vedeme k postupné samostatnosti. Nabízíme jak pravidelnou péči, tak nárazové hlídání. Naší výhodou je celoroční provoz.

Individuální hlídání dětí
Nabízíme hlídání dětí i u vás doma, případně ve večerních hodinách je možné hlídat vaše dítě přímo ve školičce. V případě vašeho zájmu probíhá první setkání s vámi, naší porfesionální chůvou a dítětem u nás v Ratoleti. Posléze se domouvají podrobnosti péče.

Oslavy
Dětský klub Ratole je moderně vybavený, útulně a hravě zařízený prostor. Velké množtví hraček, krásná herna, jídelní kout s kuchyňkou a kávovarem jsou ideálním místem pro konání dětských oslav. V teplých měsících je možno využít zahradu s trampolínou, houpačkami, motorkami, pískovištěm, domečkem i posezením pro děti.
soukromou školku Dolní BřežanyPersonál
Mgr. Kateřina Fritz
Kateřina vystudovala Filologii na Filozofické fakultě Západočeské Univerzity a Rovné příležitosti na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se zabývá právě problematikou rovných příležitostí na trhu práce. Proto se rozhodla pro projekt dotované školičky, aby usnadnila rodičům návrat do pracovního procesu. Několik let předtím pracovala v oblasti dětské výživy a věnovala se lektorství cizích jazyků. Je profesionální chůvou a souběžně i matkou na rodičovské dovolené. Mezi dětmi se pohybuje již řadu let.

Daniela Borovičková
Daniela je sympatická a pečlivá profesionální chůva. Práce s dětmi ji baví a zároveň naplňuje. Má kreativní a hravé nápady, které se dětem líbí. Zaměřuje se převážně na pohybové aktivity. Sama je maminkou dvou dětí v předškolním a školním věku. Mezi její záliby patří plavání, jízda na in-line bruslích a procházky přírodou. Hlídá děti i individuálně.

Monika Hrůnková
Monika je usměvavá, milá a citlivá profesionální chůva. Má v sobě hravého ducha a svými nápady vždy dokáže děti skvěle zabavit. Práce s dětmi ji nabíjí energií, což je znát už ve chvíli, kdy přijde do práce. Děti ji s radostí vítají. Je velmi pečlivá, kreativní a má technické nadání, což v našem ženském kolektivu vždy rády oceníme. Velmi ráda sportuje.

Hana Uhrová
Hanka je sympatická maminka 2 dětí, která od malička hlídala děti sousedů a své neteře. klidnou a vlídnou povahu a snaží se vždy trpělivě s dětmi domluvit. Má ráda zvířátka a ráda cestuje.

Adéla Koppová
Adéla je vzděláním zdravotní sestřička. Péči o děti se věnuje již 5 let, momentálně je zároveň maminkou na rodičovské dovolené. Mj. pracuje jako instruktorka plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku, věnuje se i vaničkování a masáži miminek. Zkušenosti nabyla rovněž jako spoluvedoucí na dětských plaveckých táborech. Adéla je milá, citilivá a usměvavá, proto si ji děti rychlé oblíbí. Mezi její koníčky patří plavání a pěstování orchidejí.

Štěpánka Raková
Štěpánka je teta, která nezkazí žádnou legraci. Je stále usměvavá, energická a plná nápadů. Od prvního dne je evidentní, že je u dětí velmi oblíbená. Každé dítě pro ni znamená osobnost a ke každému si najde svoji vlastní cestu. Je nápaditá, kreativní a sportovně založená. Má letité zkušenosti z ošetřovatelství a pečovatelství.

Sylvie Kalová
Sylva je studentkou Jabok-VOŠ-sociálně pedagogická a teologická, obor sociální práce. Má vřelý vztah k dětem. Začínala u nás jako praktikantka, ale děti si ji tak oblíbily, že nyní dochází pravidelně, jak jí jen studium dovolí. Hlídá děti i individuálně.

Kateřina Urbani
Katka je maminkou 2 dětí, která vystudovala učitelství a speciální pedagogiku. Zkušenosti nabyla v mateřské škole a nyní působí u nás a zároveň učí na základní škole. Dětem se věnuje již řadu let a svou klidnou, milou, laskavou a kreativní povahou si děti rychle získává.